Co je MMS

MMS je zkratka pro Master Mineral Solution (Mistrovský Minerální Roztok)
Jedná se o přesnou koncentraci Chloritanu Sodného (MMS), který je před použitím aktivován přesným množstvím 10% roztokem kyseliny citronové (Aktivátor)

MMS1 je jednoduchý preparát z chloritanu sodného (NaClO2, angl. Sodium chlorit) a aktivátoru kyseliny citronové (C6H8O7). Chloritan sodný se přidává do zubních past, ústních vod, roztoků na čištění očních čoček, žvýkaček, nebo se prodává ve formě tablet na dezinfekci vody pro kempující a turisty. Oxid chloričitý ve formě plynu (ClO2, angl. Chlorine dioxide), který aktivováním chloritanu sodného vzniká, je známý jako prostředek používaný při úpravě vody, dezinfekci ve zdravotnictví a potravinářském průmyslu. Kyselinu citrónovou, která se nachází především v citrusových plodech a používá se v domácnostech a potravinářství například k přípravě nápojů a konzervaci, určitě znáte.
MMS2 je minerální látka chlornan vápenatý (Ca (ClO) 2, angl. Calcium hypochlorit), který se používá na úpravu a dezinfekci pitné vody, ale i ošetření vody v plaveckých bazénech. Chlornan vápenatý se po styku s vodou okamžitě mění na kyselinu chloru, která je právě tou účinnou obrannou látkou imunitního systému. MMS2 není nutné aktivovat kyselinou citronovou.

Komentáře nejsou povoleny.